A do të përjashtohet Albena Reshitaj nga AAK-ja?- Deklarohet Ramush Haradinaj!

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka folur në lidhje me largimin e deputetes Albena Reshitajt nga partia pas votimit të Vjosa Osmanit presidente.

Haradinaj ka bërë me dije se që nga ajo ditë nuk është takuar me të dhe se nuk e dinë akoma çfarë vendimi do marrin.

“Nuk e di këtë marrëdhënie si do të jetë. Se kam pa që ka ardhë në AAK që atë ditë. Nuk e di a do ta marrim vendimin për largimin e saj nga partia” deklaroi Haradinaj në Knala 10.