Barcelona dhe Juventus të interesuar për Agueron

Sergio Aguero do të jetë një prej më të nxehtë në merkaton e verës. Sulmuesi argjentinas në fund të sezonit do të lërë Manchester Cityn dhe ju pëlqen disa prej klubeve më të mirë të Evropës, mbi gjithë të tjerëve Barcelonës dhe Juventusit.

Klubi katalanas në fakt nuk ka aspak ndër mend t’i garantojë Agueros 12 milionë eurot në sezon që merr aktualisht te Manchester City, por një pagë shumë më të ulët në një kontratë me bazë fikse. Sipas mediave spanjolle klubi që ka shfaqur interes më të madh është Juventusi.

Objektivi i klubit bardhezi, sipas të përditshmes Sport është ai për të lënë të lirë Ronaldon dhe për të bërë dy blerje të reja në sulm, një prej të cilëve është Aguero.