Bëhen një orë nga nisja e takimit Kurti-Osmani-Hoxhaj

Tashmë janë bërë fiks një orë nga momenti kur nisi takimi mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, me u.d. e kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj.

Ky takim është thirrur nga Kurti dhe Osmani, për të diskutuar rreth formimit të Qeverisë së re dhe zgjedhjes së presidentit.

Enver Hoxhaj, në këtë takim është i shoqëruar nga zyrtari tjetër i lartë i PDK-së, Uran Ismaili.

Takimi është duke u mbajtur në zyret e Kuvendit të Kosovës.

Pas takimit, është paralajmëruar se do të ketë edhe konferencë për media.

Gazeta Blic, do ju mbajë të informuar rreth këtij takimi dhe diskutimit që është mbajtur aty.