HOXHA “ZBULON” SE VESELI KA NDËRTUAR SHTËPI PËR TË VARFËRIT

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli së bashku me kreun e Shoqatës “Jetimat e Ballkanit” Halil Kastrati, të premtën kanë dhuruar një banesë për një familje skamnore, në Mitrovicë.

Teksa,  familja 9 antarëshe e Selvete Brahimit nga Mitrovica bëhej me banesë, hoxha Halil Kastrati ‘zbuloi’ që Kadri Veseli ka ndërtuar 5-6 shtëpia për skamnorët, duke mos treguar për një gjest të tillë.

“E kemi zgjedh kryeparlamentarin tonë me e marrë, në një aksion këtu në zonën e Mitrovicës, edhe pse ka shumë njerëz humanitarë punojnë dhe nuk i reklamojnë punët.

Kemi kuptu se kryetari i ka bo 5-6 shpija vetë, pa bo zhurëm”, ka thënë Kastrati./Insajderi.com