Kënga e re e Mozzik dedikim për ish të dashurën, Loredana Zefi?

Me të shënuar ora 00:00, Mozzik lansoi projektin e tij të radhës “Lass Mal”, shkruan GazetaBlic.

Reperi ka treguar se ky klip është i xhiruar me telefon, e ndërsa teksti i tij është shkruar nga vet ai.

Pas këngës së Loredanës me Capital Bra, këngë që flet për dashurinë e humbur dhe nga teksti kuptohej që ishte për Mozzik, tani reperi i është kundërpërgjigjur.

Në këngën “Lass mal” (Lëre), ai flet për jetën e tij në këngë, por sigurisht që disa vargje duket që i janë dedikuar Loredanës pasi shprehet:

“Mos u kthe më, e di që për mua thua që jam i çmendur

Ti e provon fatin tënd, e di çfarë të mundon

Lëre, lëre, lëre, respektin lëre

Moralin lëre, lëre

Karakterin lëre, lëre”, janë disa nga vargjet e kësaj kënge.