Kulla zbulon: Kush e zgjodhi Hashim Thaçin në krye të delegacionit të Rambujesë

Analisti Ilir Kulla i ftuar në “360 Gradë” në Ora News zbuloi për herë të parë se kush e përzgjodhi Hashim Thaçin për të qenë pjesë e delegacionit të Kosovës në Rambuje.

Pjesë nga biseda:

Kulla: Se sa gomar është ai që beson a ka qenë komandat i Ramushit, Hashimi të pyes Ramushi,

Hila: Thaçi nuk ka qenë asnjëherë komandat i UÇK-së.

Zheji: Ka qenë i përzgjedhur i Madeleine Albright.

Kulla: Ka qenë i përzgjedhuri i Fatos Klosit dhe Rexhep Mejdanit.

Zheji: Hera e parë që dëgjoj.

Kulla: Kryeministri le të pyes Arkivat e Shtetit dhe Shërbimin Informativ. Zt. Thaçi është Presidenti i Kosovës.