Ky është futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2020

Ylli i Kosovës, Mërgim Vojvoda është zgjedhur futbollisti më i mirë për vitin 2020.

Vojvoda ka shkëlqyer me “Dardanët” edhe pse rezultatet nuk kanë qenë të mira.

Sonte (e mërkurë), Vojvoda u përzgjedhë nga FFK-ja si futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2020 duke mposhtur në garë bashkëlojtarët, si Rrahmani, Hadërgjonaj dhe Rashica.