Ministrja e Financave infektohet me COVID-19

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka rezultuar pozitive me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar vetë ajo.

” Të nderuar qytetarë, Sot jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Për dy javë, do të jem në vetëizolim dhe do të punoj nga distanca për aq sa me lejon gjendja shëndetësore. Shëndet për ju dhe familjet e juaja! HB”, ka shkruar Bajrami.

Pozitive sot gjatë ditës ka rezultuar edhe kryekuyvendarja dhe u.d e presidentes, Vjosa Osmani.