Rekord rastesh me Covid-19 në Shqipëri

Edhe dita e sotme vazhdon me një numër të lartë të prekurish dhe vdekje nga Covid-19 në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 311 raste të reja ditore.

Ndërkohë, 6 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë dot luftën me virusin, duke e çuar numrin e viktimave në 493.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë llogaritet në 20,004, ndërsa ata aktivë janë 8,618 raste.

COVID-19 – Statistika (28 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 311

Të shëruar ne 24 orë 85

Të shtruar në spitale 289

Humbje jete në 24 orë 6

Testime ditore 397

Testime totale 121,004

Raste pozitive 20,004

Raste të shëruara 10,893

Raste Aktive 8,618

Humbje jete 493