Tuesday, March 28, 2023
Home Tags 1

Tag: 1

Ish-kryetari i Supremes për vrasjen e Agonis Tetajt: Kryeprokurori shkeli ligjin...

Ish-kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Fejzullah Hasani, ka komentuar vrasjen e Agonis Tetajt, e cila ndodhi në shtatorin e vitit 2018 në kompaninë...

Kryeparlamentari Glauk Konjufca viziton Kryetarin Agim Bahtiri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka vizituar kryetarin e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, raporton Gazeta Online Veriu.info. Kryetari Bahtiri bashkë me...

Nesër nuk do të ketë energji elektrike në këto rajone të...

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve të domosdoshme në rrjetin energjetike dhe në projekte investive nesër do të ketë ndërprerje të rrymës...

Propozohet ligj që mbron emrin e Adem Jasharit dhe Skënderbeut

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi ka propozuar ligj të veçantë që mbron emrin e Adem Jasharit dhe Skënderbeut. Miftaraj përmes një postimi...

Qeveria e Kosovës emëron edhe një zëdhënëse

Qeveria e Republikës së Kosovës nga sot do të ketë dy zëdhënës. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Rozafa Kelmendin, zëdhënëse...

Vjen lajmi që po e presin të gjithë: Kaq dasmorë priten...

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës (OHT), do të bëjë kërkesë që me 10 qershor të hapen sallat e dasmave në Kosovë, si...

Paralajmërimi i ‘frikshëm’ i kryeministrit Kurti: Do të marr fund epoka...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për miratimin e koncept-dokumentit për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar...

Zogaj: Problem nuk janë shefqetët e xhamive, por me ata që...

Analisti Petrit Zogaj i ka reaguar Rron Gjinovcit të ORCA-s pasi ky i fundit sot i ka dorëzuar një gravurë me suren Al-nisa ministres...

Kurti tregon se si do të bëhet konfiskimi i pasurisë së...

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se askush s’mund ta shpenzojë pasurinë që nuk e fiton. Ai në një video-mesazh të publikuar në Facebook ka...

Arrestohen 25 persona në dy operacione policore, konfiskohen arsenal armësh, para...

Policia e Kosovës (PK), në këtë rast Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar e asistuar edhe nga njësitë e tjera policore, pas hetimeve...

Të Fundit

Më të lexuarat